Firma Rehberi


Yurtiçi Kargo İletişim ve Firma Bilgileri

Posted in Kargo Firmaları tarafından eeuro2008 Temmuz 8, 2008
Tags: ,

1982 yılında Türkiye’nin tek kargo şirketi olarak kurulan Yurtiçi Kargo, kuruluşundan bu yana yatırımlarına hiç ara vermeden ülke genelinde şube ağını yaygınlaştırmış, yurtiçinden sonra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de hizmet vermeye başlamıştır. 1996 yılından itibaren yurtdışı taşımacılık servisi ile, dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk Türk kargo şirketi olmuştur.

//www.4449999.com/images/logo.gif" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor.

2003 yılında Avrupa’nın en büyük ikinci kargo taşımacılık grubu Fransız Geopost Şirketler Grubu ile Arıkanlı Holding bünyesinde yer alan Yurtiçi Kargo arasında gerçekleştirilen ortaklık sonucunda Geopost Yurtiçi Kargo kurulmuştur. Bu ortaklık ile Türkiye’deki ithalat ve ihracat gönderileri hedeflenirken, Geopost’un Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerindeki koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu yapılanma Romanya, Bulgaristan ve Kazakistan’daki firmaların kurulmasını sağlamıştır. Bunun yanısıra, Geopost ve Yurtiçi Kargo %50/ 50 ortaklık ile Rusya kargo pazarının lideri olan Armadillo’yu satın almıştır.

2003 yılına uzanan Geopost ve Yurtiçi Kargo ortaklığı, uzun süren görüşmeler sonucunda Nisan 2007’de Yurtiçi Kargo’nun %25 hissesini devretmesiyle daha da gelişmiştir. 25 yıldır öncü tavrından hiç taviz vermeyen Yurtiçi Kargo, bugün 16 bölge müdürlüğü, 800 şubesi, 30 aktarma merkezi, 2500 araçtan oluşan dev filosu ve 10.000 çalışanı ile liderlik koltuğunda oturmaya devam etmektedir.

Yurtiçi Kargo, müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetlerin sonucunda 1999 yılında TS EN ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi’ni; 2003 yılında da TS EN ISO 9001: 2000 Kalite Sistem Belgesi’ ni alan ilk kargo şirketi olmuştur. 1999’dan bu yana yaptığı çalışmalarla da operasyonel yapıda, bilgi sistemlerinde ve insan kaynaklarında kalite standartlarını yakalamıştır.

Kurulduğu günden bu yana gelişen teknolojileri takip ederek iş kalitesini artıran Yurtiçi Kargo, teknolojileri kullanmayı prensip edinmiştir. Örneğin, Kargo Otomasyon Sistemlerini kullanarak kargo ile ilgili bütün bilgilere kısa sürede ulaşarak müşterilerini bilgilendirmektedir. Şubelerdeki network sistemi sayesinde bu bilgileri şube çalışanlarının da takip etmesini sağlamaktadır. Tüm şubeleri birbirine on-line bağlayan teknolojik altyapısı ile, hızlı ve hatasız hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Hizmet kalitesini artırmanın en etkili yolunun insan kaynaklarının kalitesini artırmak olduğuna inananan Yurtiçi Kargo, Yurt çapında kurduğu eğitim merkezleri ile simülasyon ortamında tüm çalışanlarına gerekli eğitimleri vererek kariyer imkanı sağlamaktadır. Yurtiçi Kargo’nun verdiği eğitimler, tüm birimlerde sunulan hizmetleri; Yurtiçi Kargo’nun kalite yönetimini ve müşteri memnuniyetini kapsamaktadır. “Öneri Geliştirme Sistemi” sayesinde, pozisyonu ne olursa olsun herkesin her türlü konuda öneri getirmesini teşvik etmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda uygulanabilecek fikirleri ödüllendirmektedir. Müşterilerine tüm noktalarda aynı yüksek kalitede, kusursuz hizmet verebilmek için şubelerini daha önce özenle belirlenmiş kriterlere göre her yıl teftiş etmekte ve değerlendirmektedir.

Arıkanlı Holding Taşımacılık Grubu’ndaki diğer şirketler, GeoPost Yurtiçi Kargo, Yurtiçi Lojistik ve Yurtiçi Kurye ile birlikte uluslararası kalitede hizmet vermeye, Türkiye’ye yol göstermeye devam edilecektir.

YURTİÇİ KARGO KİLOMETRE TAŞLARI:

1982 Türkiye’nin ilk ve tek kargo şirketi olarak kuruldu.

1992 Acentalık sistemi,

1993 Sahada bilgisayar kullanımı,

1994 İlk bant sistemi,

1995 TS 11595 Hizmet Yeterlilik Belgesi,

1996 Yurtdışı taşımacılığı,

1997 FIATA,

1999 TS EN ISO 9002,

2000 El Terminali,

2001 İnternet takip ve izleme,

2003 TS EN ISO 9001:2000, GeoPost Yurtiçi Kargo, VIP, Kurumsal kimlik,

2004 GeoPost Romanya&Bulgaristan, ERP, Performans Yönetim Sistemi&KPI,

2005 Armadillo, GeoPost Kazakistan, Arınet, KOPS,

2006 Ambalaj Hizmetleri, Tahsilâtlı Gönderi,

2007 ‘Cepte Kargo’, ‘Havalı Paket’, GeoPost ile ‘Güçbirliği’, Yurtiçi Kargo Rally Team,

Yurtiçi Kargo Genel Müdürlüğü

Adres:
Eski Büyükdere Cad.
Kargo Plaza, No: 17 – 19
Maslak İSTANBUL – 34398

Tel:
0212 365 2 365

Fax:
0212 365 24 79

En iyi kargo firması ,firmaları, yurt içi kargo hakkında ne kadar güvenli ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: